• Bizi Arayın
    0541 342 8601
  • Adres Bilgileri
    Tüm Türkiye Geneli
Ataşehir Duvar Kağıdı Ustası

Ataşehir Duvar Kağıdı Ustası

Ataşehir Duvar Kağıdı Ustası olarak uzman ekibimiz ile İstanbul’un yeni ve gelişen ilçesinde hizmetinizdeyiz. Ataşehir, 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Güneyinde Maltepe, batısında Kadıköy, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur. İlçe 25,84 kilometrekaredir, nüfusu 419.368dir ve sınırları dâhilinde toplam 17 mahalle vardır.

İnsanın temel ihtiyaçlarından birini sağlayan evlerimizin konforu yaşam kalitemizi direkt olarak etkiler. Ayrıca iş ortamları, sosyal alanlar, büyük tesisler gibi insanın olduğu her alanda dekorasyon oldukça önemlidir. Bu noktada devreye duvar kağıdı kaplama seçenekleri girer.

Onlarca farklı sınıfta yüzlerce modelin uygulanabileceği duvar kağıdı kaplama son yıllarda oldukça revaçta hale gelmiştir. Yıllar önce sadece lüks konutlarda kullanılan bu sistem artık her evde ana dekorasyon malzemesi olarak hayatımıza girmiştir.

Piyasada yaygınlaşmasının ana sebebi fiyatların uygun hale gelmesidir. Eski yıllarda çok fazla çeşidin bulunmadığı sektörde, talebe uygun sürekli yeni modeller ve uygulamalar piyasaya sürülmektedir. Rekabetin artması müşteriye olumlu yansımış fiyatlarda oldukça yüksek indirimler sağlanmıştır. Ayrıca çeşitliliğin de artması her zevke uygun bir model ve uygulamayı gündeme getirmiştir.

Duvar kağıdı kaplama işlemi birçok aşamadan oluşur.

İlk aşama karar vermektir. Kullanacağınız mekâna en uygun çeşidi seçmeniz önemlidir. Bu çerçevede aşağıdaki ana seçeneklerden birine karar vermelisiniz.

Emboss Duvar Kağıdı: Uzun zamandır kullanılan tek katman kağıt hamurundan oluşan çeşittir.
Vınly Duvar Kağıdı: Üst katmanı plastik esaslı vinly yüzey üzerinde baskılı, altında ise kağıt hamuru yada non-woven ( elyaf ) tabanlı şeklindedir.

Flock Duvar Kağıdı: Yüzeyinde vinly üzerine kabartmalı kadife dokusu olup altında ise kağıt hamuru yada non-woven tabanlı şeklindedir.

Boyanabilir Duvar Kağıdı: Vinly ve Shaom karışımı kabartmalı yüzeyden oluşan bir defadan fazla boyanabilen ürünlerdir.

Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı: Plastik esaslı vinly olarak tek katmandan oluşan yoğun kullanımlı alanlar için darbelere karşı dayanıklı duvar kağıtlarıdır.

İkinci aşama uygulamadır. Kaliteli malzeme ve işçilik kullanılarak yapılacak uygulama uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır. Bu noktada işçilik önemlidir. Duvar Kağıdı kaplamayı sanat olarak gören Ataşehir Duvar Kağıdı ustası olarak en hassas uygulamayı yapmaktayız.